Do poczytania

Springsteen i Wielki Piątek

Kat.: Do poczytania Utw.: 19.04.2019 Paweł Rost
Bruce Springsteen (fot: mat. prasowe)Bruce Springsteen (fot: mat. prasowe)

Od jakiegoś czasu kusi mnie, żeby odwołać się do motywów biblijnych w twórczości Bruce’a Springsteena. Dziś jest chyba dobry moment. Podobno powstało na ten temat kilka pracy naukowych, a i sam zainteresowany wielokrotnie odnosił się do wpływu religii na swoją twórczość. Mieszkając obok kościoła, jako dziecko żył jego codziennym rytmem. Edukacja w katolickiej szkole zapewniła mu gruntowne katolickie wykształcenie i kilka… emocjonalnych traum.

Add a comment

Czytaj więcej: Springsteen i Wielki Piątek

Springsteen on Broadway – rockandrollowe rekolekcje

Bruce Springsteen na scenie Walter Kerr Theatre. Fot: Danny ClinchBruce Springsteen na scenie Walter Kerr Theatre. Fot: Danny Clinch

W grudniu 2018 r. Netflix pokazał spektakl „Springsteen on Broadway” Bruce'a Springsteena. Od premiery minęło więc już trochę czasu, na tyle dużo, że wywietrzały mi z głowy pierwsze emocje. To chyba właściwy moment, by podzielić się z Wami przemyśleniami na temat spektaklu i przekazu, z którym Bruce zwrócił się do nas.

Add a comment

Czytaj więcej: Springsteen on Broadway – rockandrollowe rekolekcje

Facet z gitarą (Playboy, luty 2018)

Kat.: Do poczytania Utw.: 26.01.2019 Robert Ziębiński/PLAYBOY Polska
Bruce Springsteen na scenie Walter Kerr Theatre. Fot: Rob DeMartinBruce Springsteen na scenie Walter Kerr Theatre. Fot: Rob DeMartin

W lutowym numerze magazynu Playboy ukazał się artykuł przybliżający polskim czytelnikom sylwetkę Bruce'a Springsteena. Za zgodą redakcji przedstawiamy Wam ten tekst.

Add a comment

Czytaj więcej: Facet z gitarą (Playboy, luty 2018)

Rozmowa z Markiem Fedyszakiem, tłumaczem „Born To Run”

Kat.: Do poczytania Utw.: 17.09.2017 Markos

Zbliża się 27 września 2017 r. i wyczekiwana przez nas premiera polskiego wydania „Born to Run” – autobiografii Bruce’a Springsteena. Tymczasem, na rozgrzewkę, proponujemy rozmowę z Markiem Fedyszakiem, który przetłumaczył „Born to Run” na język polski.

Add a comment

Czytaj więcej: Rozmowa z Markiem Fedyszakiem, tłumaczem „Born To Run”

Bruce Springsteen w Warszawie. 20 rocznica koncertów [AKTUALIZACJA]

Bruce Springsteen, Sala Kongresowa, Warszawa 1997 r. (fot. Paweł Rost)Bruce Springsteen, Sala Kongresowa, Warszawa 1997 r. (fot. Paweł Rost)

20 lat temu, 9 i 10 maja 1997 roku Bruce Springsteen zagrał dwa akustyczne koncerty w Warszawie. Jedyne jak dotąd występy Bossa w Polsce odbyły się w Sali Kongresowej i były częścią trasy The Ghost Of Tom Joad Tour.

Add a comment

Czytaj więcej: Bruce Springsteen w Warszawie. 20 rocznica koncertów [AKTUALIZACJA]