Zatrzymanie Bossa. Nowe fakty! [AKTUALIZACJA]

Kat.: Wiadomości Utw.: 11.02.2021 WMM E-mail
Zatrzymanie Bossa. Nowe fakty!Zatrzymanie Bossa. Nowe fakty! (fot. Danny Clinch)

Jak już wiecie, Bruce Springsteen został zatrzymany i oskarżony o prowadzenie motocykla pod wpływem alkoholu. Stało się to po tym, jak parkowy strażnik (ranger) zobaczył, że Boss po wypiciu kieliszka tequili wsiada na motocykl.

W czwartek opublikowano dokumenty sądowe z informacją o zdarzeniu. Wynika z niego, że 14 listopada funkcjonariusz, który patrolował pieszo Gateway National Recreation Area na półwyspie Sandy Hook, zobaczył, że Springsteen „strzelił kielonka”, a następnie uruchamia silnik motocykla.

Z dokumentu wynika, że ranger poinformował Springsteena, że spożywanie alkoholu jest zabronione na obszarze obejmującym latarnię morską i plaże Sandy Hook. Springsteen powiedział funkcjonariuszowi, że planuje wyjechać z parku i przyznał, że wypił dwa kieliszki tequili w ciągu 20 minut.

W oświadczeniu podano również, że butelka tequili Patron o pojemności 0,75 litra, którą miał Boss, była pusta. Funkcjonariusz zeznał, że „Springsteen silnie pachniał alkoholem i miał szkliste oczy. Wyraźnie kołysał się w przód i w tył, kiedy obserwowałem jego oczy”.

Strażnik napisał, że podczas testu trzeźwości w terenie Springsteen „wykonał łącznie 45 kroków podczas marszu i skrętu zamiast poleconych mu 18 kroków”.

Sądowy dokument stwierdza też, że Springsteen nie poddał się wstępnemu testowi oddechu. Został oskarżony o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, lekkomyślną jazdę i spożywanie alkoholu w zakazanym miejscu.

[AKTUALIZACJA]

New Yorki Times zwraca uwagę, na to, że w sądowych dokumentach nie ma wzmianki o poziomie alkoholu we krwi Bruce’a Springsteena. Dwie osoby z bliskiego otoczenia Springsteena, oczywiście anonimowo, stwierdziły, że było to 0,02%, znacznie poniżej dopuszczalnego przez New Jersey 0,08% limitu. Jednak nie wiadomo, jak długo po spotkaniu z funkcjonariuszem przeprowadzono test.

Park Service na razie odmawia opublikowania pełnego raportu z aresztowania i nie odpowiada na prośby mediów o dodatkowe informacje na temat poziomu alkoholu we krwi Springsteena.

P.S. Przy okazji, gdyby to kogoś interesowało, Bruce jechał motocyklem Triumph.

Czytaj też: 

Odsłony: 906