Boss aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeep wycofał film z YouTube’a! [AKTUALIZACJA]

Kat.: Wiadomości Utw.: 11.02.2021 WMM E-mail
Boss został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeep wycofał film z YouTube’aBoss został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeep wycofał film z YouTube’a

Bruce Springsteen w listopadzie 2020 r. został aresztowany w New Jersey w listopadzie pod zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu – taka informacja obiegła media w środę 10 lutego 2021 r.

Springsteenowi postawiono zarzut lekkomyślnej jazdy i spożywania alkoholu na zamkniętym obszarze Gateway National Recreation Area w New Jersey. Jak podaje biuro prokuratora stanu New Jersey, Boss ma pojawić się w sądzie podczas telekonferencji, prawdopodobnie pod koniec lutego.

Jak podają media Jeep wiedział o zatrzymaniu Bossa zanim nakręcono reklamę. Firma uznała jednak, że nie będą komentowali sprawy, o której wiedzą jedynie z mediów. Jednak w kilka dni po finale SuperBowl firma postanowiła zawiesić emisję reklamy „do czasu ustalenia faktów”.

Zatrzymanie Bossa miało miejsce kilka tygodni po tym, jak Bruce wydał płytę „Letter To You”. To pierwszy raz, kiedy Bossa zatrzymano i postawiono zarzuty za tego typu wykroczenie.

Pojawiły się też informacje, że Springsteen miał 0,02%* alkoholu we krwi, co jest 1/4 dopuszczalnej w New Jersey wartości (0,08%). Ciekawe czego jeszcze się dowiemy się po procesie.

[AKTUALIZACJA]

Podobno… Bruce Springsteen jechał motocyklem po półwyspie w Sandy Hook w stanie New Jersey 14 listopada, kiedy został zauważony przez fanów, którzy poprosili go o zatrzymanie się i zrobienie kilku zdjęć. Bruce zatrzymał się, zrobił zdjęcia, a potem fan zaproponował mu kieliszek tequili, który Boss wypił siedząc na swoim motorze. Wszystko to działo się na oczach funkcjonariuszy policji parkowej. Gdy Boss ruszył, funkcjonariusze przystąpili do akcji i zatrzymali go.

Springsteen został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu, lekkomyślną jazdę oraz spożywanie alkoholu w zamkniętym obszarze parku. Tak informuje rzecznik National Park Service.

Jak podaje Asbury Park Press, w chwili zatrzymania zawartość alkoholu we krwi Springsteena wynosiła 0,02% - zaledwie jedną czwartą prawnego limitu stanu New Jersey. Stąd głosy wyrażające zdziwienie, że Springsteen został oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu...

 

*

[Od autora]
W pierwszej wersji tekstu napisałem, że chodzi o promile, tymczasem w USA, a przynajmniej w New Jersey, zawartość alkoholu we krwi kierowców podają w procentach. Przepraszam za niezamierzone wprowadzenie w błąd.

 

Odsłony: 590