Renegades: Born in the USA vol. 8 – podcast Bruce’a Springsteena i Baracka Obamy [AKTUALIZACJA]

Kategoria: Wiadomości Utworzono: poniedziałek, 05 kwiecień 2021 WMM E-mail
Renegades: Born in the USA – podcast Bruce’a Springsteena i Baracka Obamy na SpotifyRenegades: Born in the USA – podcast Bruce’a Springsteena i Baracka Obamy na Spotify

Podcast „Renegades: Born in the USA”, w którym Bruce Springsteen i Barack Obama rozmawiają zarówno o Stanach jak i o swoich życiowych doświadczeniach, dostępny jest od 22 lutego 2021 na Spotify. Zainteresowani mogą posłuchać wszystkich ośmiu odcinków. Poniżej linki do podcastów i transkrypcji.

W krótkiej informacji na stronie Bossa można przeczytać: „Renegades: Born In The USA” to ośmioodcinkowy podcast zawierający głęboką i odsłaniającą sekrety rozmowę między dwoma przyjaciółmi, poruszającą szeroki wachlarz tematów, w tym rasę, ojcostwo, małżeństwo i stan Ameryki. To osobista, dogłębna dyskusja dotycząca ich przeszłości, ich przekonań i kraju, który kochają - jaki był, jaki jest i jaki powinien być.

Barack Obama i Bruce Springsteen podejmują tematy ojcostwa i bolesnych podziałów, jakie pogłębiły się w ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych. W szczerej rozmowie dzielą się także własnymi prywatnymi historiami, które okazują się mieć więcej punktów wspólnych, niż można przypuszczać. A 44. prezydent Stanów Zjednoczonych, mówi: - Pozornie może się wydawać, że Bruce i ja nie mamy zbyt wiele wspólnego ze sobą. On jest białym facetem z małego miasteczka w Jersey. Ja jestem czarnym facetem urodzonym na Hawajach. On jest ikoną rock’n’rolla, ja nie jestem aż taki cool. Ale nasze ścieżki życiowe wskazują na to, że obaj mamy za sobą podobną podróż. Wciąż dzielimy fundamentalną wiarę w amerykański ideał. Nie jako wyświechtaną, tanią fikcję czy akt nostalgii, przez który moglibyśmy ignorować te wszystkie drogi, które oddalają nas od tego ideału. Ale jako kompas dla ciężkiej pracy, która czeka każdego z nas jako obywateli…

Nagrania do cyklu „Renegades: Born in the USA” powstały między lipcem i grudniem 2020 r. w domu Bruce’a Springsteena w New Jersey. Podcast wyprodukowany został przez Higher Ground Productions - firmę założoną przez Baracka Obamę i jego żonę Michelle.

Zwiastun

Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 5

Odcinek 6

Odcinek 7

Odcinek 8

 

Dostępna jest też transkrypcja zwiastuna oraz kolejnych podcastów: 

 

Odsłony: 1607