Autobiografia Bruce’a Springsteena „Born To Run” po polsku!!!

Kat.: Wiadomości Utw.: 08.08.2017 Markos E-mail
Autobiografia Bruce’a Springsteena „Born To Run” po polsku!!! Autorem zdjęcia wykorzystanego na okładce książki jest Frank Stefanko.

Doczekaliśmy się! Autobiografia Bruce’a Springsteena „Born To Run” już we wrześniu ukaże się w Polsce! W rok po światowej premierze również polscy fani Bruce’a Springsteena będą mogli przeczytać autobiograficzną książkę Bossa w swoim ojczystym języku.

Premiera polskiego wydania autobiografii „Born To Run” zaplanowana jest na 27 września 2017 r. Książkę przetłumaczył na język polski Marek Fedyszak, a jej wydawcą jest Sonia Draga Sp. z o.o. W Polsce licząca ponad 500 stron książka ukaże się w twardej oprawie i będzie kosztowała 67 zł. Planowany jest również polski e-book „Born To Run”.

Jak pewnie większość fanów Bossa pamięta, Bruce Springsteen zaczął pisać autobiografię w 2009 roku, tuż po 12-minutowym występie wraz z The E Street Band w przerwie Super Bowl. Koncert odbył się 1 lutego 2009 r. i był jednym z najlepszych koncertów, które odbywają się podczas finału NFL.

Bruce Springsteen przez kolejnych siedem lat, podczas których wraz z zespołem zagrał kilka wielkich tras koncertowych, wydał dwie premierowe płyty oraz m.in. kolekcjonerskie boksy „The Promise: The Darkness On The Edge Of Town Story” i „The Ties That Bind: The River Collection”, pracowicie opisywał swoje życie, przelewając na papier szczerość, poczucie humoru i oryginalność przemyśleń, jakie znamy z jego piosenek.

W „Born to Run", Springsteen opisuje dorastanie we Freehold, pośród „poezji, zagrożeń i mroku”, które karmiły jego wyobraźnię, którymi syciła się jego wyobraźnia, zmierzając do momentu, który określa mianem „Wielkiego Wybuchu”, czyli chwili gdy zobaczył telewizyjny debiut Elvisa Presleya w programie Ed Sullivan Show. Springsteen. Bruce szczegółowo opisuje nieustępliwe dążenie do tego, by zostać muzykiem, początki swojego panowania w roli lidera najlepszej kapeli występującej w barach Asbury Park oraz powstanie The E Street Band.

Bruce Springsteen rozbrajającą szczerością po raz pierwszy opowiada o swoich osobistych zmaganiach, które zainspirowały jego najlepsze utwory. W swojej książce Boss nie unika przykrych i mrocznych spraw. Opowiada m.in. o trudnej relacji z ojcem, a także o swoich zmaganiach z depresją, która nasiliła się między 60. a 64. rokiem życia artysty.

Autobiografia Born to Run będzie odkryciem dla wszystkich, którym Bruce Springsteen się podobał, ale ta biografia jest czymś więcej niż pamiętnikiem legendarnej gwiazdy rocka. To książka dla robotników i marzycieli, kochanków i samotników, artystów, odmieńców i każdego, kto kiedykolwiek pragnął zostać ochrzczony w świętej rzece rock’n’rolla. Jak przyznaje Bruce Springsteen w swojej książce: - Pisanie o sobie to zabawne zajęcie. Ale w projekcie takim jak ten, autor obiecuje czytelnikowi podzielić się z nim swoimi myślami. W tej książce, staram się tego dokonać.

Czytaj też:

Odsłony: 2320