Bruce Springsteen na Broadwayu [AKTUALIZACJA]

Kat.: Wiadomości Utw.: 09.08.2017 Markos E-mail

Bruce Springsteen jesienią zadebiutuje na Broadwayu. Jego solowy, akustyczny show „Springsteen on Broadway” będzie można zobaczyć w nowojorskim Walter Kerr Theatre w październiku i listopadzie 2017 r.

Bruce Springsteen jesienią zadebiutuje na Broadwayu. Jego solowy, akustyczny show „Springsteen on Broadway” będzie można zobaczyć w nowojorskim Walter Kerr Theatre.

Początkowo zaplanowano serię koncertów na październik i listopad 2017 r., jednak wielkie zainteresowanie fanów spowodowało, że „Springsteen on Broadway potrwa aż do 3 lutego 2018 r.!

Solowe występy Bruce’a Springsteena na Broadwayu rozpoczynają się 3 października, jednak pierwszych siedem wieczorów to pokazy prapremierowe. Oficjalna premiera „Springsteen on Broadway” odbędzie się 12 października. Bruce będzie występował po pięć razy w tygodniu (wtorek -  sobota) aż do 26 listopada. Każde z przedstawień będzie trwało 2 godziny i nie będzie w nim przerw.

O występach Bossa na Broadwayu było już słychać od pewnego czasu, ale nie bardzo było wiadomo jak będą one wyglądały. Wreszcie głos na ich temat zabrał sam Bruce Springsteen: - Chciałem zrobić kilka występów, które będą tak osobiste i intymne jak to tylko możliwe. Wybrałem w tym celu Broadway, gdyż jest tam wiele przepięknych i starych teatrów, które wydają się wprost stworzone do tego co sobie wymyśliłem. Poza jednym, może dwoma wyjątkami, mieszczący 960 widzów Walter Kerr Theatre jest prawdopodobnie najmniejszym miejscem, w którym występowałem przez ostatnie 40 lat. „Springsteen on Broadway” to tylko ja, gitara, fortepian oraz słowa i muzyka. Część występu jest opowiadana, część śpiewana. Całość swobodnie podąża krętymi ścieżkami mojego życia i pracy. Wszystko razem wyraża moje nieustanne dążenie do celu jakim jest dostarczenie odbiorcom przyjemnego wieczoru i przekazania czegoś wartościowego.

W ekipie przygotowującej show „Springsteen on Broadway” znaleźli się m.in. Heather Wolensky (dekoracje), Natasha Katz (oświetlenie) i Brian Ronan (akustyk).

Ceny biletów: od 75 do 850 dolarów. Organizatorzy nie przewidują biletów grupowych. Sprzedaż biletów na „Springsteen on Broadway” rozpocznie się 30 sierpnia w systemie Ticketmaster Verified Fan, który ma spowodować, że bilety będą docierały do fanów zainteresowanych udziałem w wydarzeniu, a nie do handlarzy wykorzystujących boty do hurtowego wykupywania biletów a następnie odsprzedawania ich z zyskiem. Rejestracja fanów w systemie Ticketmaster Verified Fan już trwa i zakończy się 29 sierpnia. Następnego dnia rozpocznie się sprzedaż biletów. Organizatorzy podkreślają, że bilety kupione poza systemem Ticketmaster Verified Fan nie gwarantują ich autentyczności.

„Springsteen on Broadway” - Walter Kerr Theatre, 219 West 48th Street, Nowy Jork - zobacz daty przedstawień!

Gdyby ktoś wybierał się do Nowego Jorku na „Springsteen on Broadway”, powinien wiedzieć, że przedstawienia rekomendowane są dla osób powyżej 16 lat. Dzieci poniżej 5 lat nie będą wpuszczane na widownię. Organizatorzy informują, że zabronione jest przynoszenie na przedstawiania „requestów”, bo jak podkreślają „Bruce pragnie abyście przyszli i uczestniczyli w jego opowieści w intymnej atmosferze”.

Dodatkowo, przed rozpoczęciem przedstawienia, widzowie będą proszeni o wyłączenie wszystkich urządzeń elektronicznych. Zabronione będzie fotografowanie i nagrywanie – głównie dlatego, że może to rozpraszać uwagę widzów na sąsiednich miejscach. Obwarowania te wynikają z dążenia Bruce’a do stworzenia jak najbliższej więzi między nim a widzami. „Bruce pragnie, by widzowie skupili się i odbierali show bezpośrednio, a nie przez cyfrowe gadżety. Każdy powinien być tam aby doświadczyć Bruce’a, a rozproszenie uwagi jest nie fair wobec pozostałych fanów” - podkreślają organizatorzy.

Przedstawienia będą rozpoczynały się punktualnie o 20.00, a spóźnialscy będą dyskretnie wprowadzani i rozmieszczani na widowni przez bileterów o ile nie zakłóci to atmosfery przedstawienia i nie będzie przeszkadzało innym widzom.

Odsłony: 1121