Blood Brothers Poland stuknęło 10 lat!

Kategoria: Wiadomości Utworzono: sobota, 13 lipiec 2013 Markos E-mail

Wiek swoje robi... :) Prezes fanklubu zapomniał, że 25 czerwca 2013 r. fanklubowi Blood Brothers Poland stuknęło 10 lat :) Zatem nadrabiamy zaległości i przypominamy jak doszło do narodzin Blood Brothers Poland i co działo się później.

Sporo fanklubowiczów z pewnością zna materiał jaki przygotowaliśmy z okazji 5 rocznicy naszego fanklubu w 2008 r. Dlatego króciutko przypomnimy sam początek i przypomnimy co działo się w drugim pięcioleciu.

Otóż pierwsze skromne spotkanie kilku polskich fanów Bossa miało miejsce w Warszawie przy okazji promocji albumu „The Rising”. Wtedy właściwie nikt jeszcze nie myślał o "ubraniu" naszej "bosskiej" fascynacji w fanklubowe ramy. Dopiero gdy po króciutkiej (tylko 14 koncertów) jesiennej trasie po Europie w 2002 r., Bruce z E Street Bnadem wrócił na letnią trasę w następnym roku, doszło do spotkania, które dało początek Blood Brothers Poland.

25 czerwca 2003 r. w Wiedniu, pod hotelem Imperial, w którym przed koncertem nocował Bruce Springsteen i The E Street Band, spotkało się trzech polskich fanów: Krzysiek Marecki z Warszawy, Wojtek Markos Markiewicz z Łodzi oraz Tomek Urynowicz z Krakowa. O tym, że powołanie polskiego fanklubu jest niezbędne, przekonało nas spotkanie z Robertem Stawickim (jeśli prezesa znów pamięć nie zawodzi) z Warszawy, do którego doszło już po koncercie. Pomogła w nim "biało-czerwona", która od tamtej pory z Markosem i fanklubem pojawiła się na wszystkich trasach Bruce Springsteena w Europie.

W ramach uzupełnienia fanklubowej historii 2003-2008 dokładamy kolejne "kamienie milowe":

  • 5 lipca 2009 r. Wiedeń, Ernst Happel Stadion - jak dotąd chyba największy boss-bus w historii naszych wyjazdów. A wieczorem, dzień przed koncertem, Dominik Baryła "wyciągnął" od Bossa pisemną obietnicę przyjazdu do Polski!

  • Czerwiec 2010 r. - uruchomiliśmy profil na Facebooku, który pomógł nam dotrzeć do kolejnych fanów Bossa rozrzuconych po Polsce i nie tylko.

  • 25 sierpnia 2010 r. BRUCE SPRINGSTEEN & The E Street Band "London Calling: Live In Hyde Park" w 19 kinach sieci Multikino i Silver Screen w Polsce! Blood Brothers Poland jednym z patronów. Dzięki Pawłowi Rostowi wreszcie udało się nam nawiązać współpracę z Sony. I to tak skutecznie, że Polska była jedynym krajem, w którym pokazano w kinach CAŁY koncert, a nie tylko skrót.

  • Sierpień 2010 r. - poszerzyliśmy nasza "gadżetową" działalność do ramki pod tablice rejestracyjne z hasłem: Jedyny Boss, którego słucham... BRUCE SPRINGSTEEN :) (jeszcze kilka wolnych ramek mamy...)

  • Jesień 2010 r. - dzięki skuteczności Pawła Rosta fanklubowicze mogli nabyć kolekconerski box “Promise: The Darkness On The Edge Of Town Story” w specjalnej fanklubowej cenie!

  • 20 czerwca 2012 r. 15 SPRINGSteen w Trójce. 15 lat od pamiętnych występów Bruce’a Springsteen’a w naszym kraju. Z tej okazji polscy fani zorganizowali wystawę zdjęć zrobionych przez członków fanklubu „Blood Brothers” podczas koncertów Bossa na całym świecie połączoną z wyjątkowym programem koncertowym. Bez determinacji Pawła Rosta to wydarzenie wciąż tylko byłoby "w planach".

  • 11 lipca 2012 r. - Praga, Synot Tip Arena - jak dotąd najbardziej "polski" koncert Bruce Springsteena i The E Street Bandu. Znów był boss-bus, było też najmłodsze pokolenie fanów, młodszych od naszego fanklubu, oraz... magiczna chwila przed "This Hard Land", gdy Bruce wreszcie wspomniał o fanach z Polski!

  • 7 lipca 2013 r. - Lipsk, Red Bull Arena - Boss-buss znów w trasie. Na koncert pojechał też Stephen D. Mull, ambasador USA w Polsce, z którym nawiązaliśmy sympatyczny kontakt na Twitterze (https://twitter.com/bloodbrothersPL). Co ważne, Pan Ambasador napisał w jednym ze swoich twittów, że "namówił managera Bossa do występu w Polsce". Ambasador Stephen D. Mull był też mile zaskoczony faktem, że w Polsce działa fanklub Bruce Springsteena :)

 

To oczywiście nie wszystko, bo np. koło 23 września organizujemy "Urodziny Bossa". A poza tym spotykamy się też "bez okazji" w mniejszym lub większym gronie w różnych miastach Polski ;)

Wiedeń 2009 - fot: Basia Knappik
Wiedeń 2009 - fot: Basia Knappik


Wiedeńska obietnica Bossa

London Calling w polskich kinach - Blood Brothers jednym z patronów

fot: Markos

15 SPRINGSteen w Trójce

 

Agnieszka Olszewska z koleżankami namawiały w Pradze Bossa na przyjazd do Polski. fot: ochroniarz BossaAgnieszka Olszewska z koleżankami namawiały w Pradze Bossa na przyjazd do Polski. fot: ochroniarz Bossa

Praga 2012

Praga 2012 - fot: Dorota Markiewicz

Lipsk 2013 - fot: Ewa Mróz

A na koniec...

Pozdrowienia od Grzegorza Markowskiego i Perfectu. Zdobył je dla nas Jacek Tyc.

 

 

Odsłony: 4392