5. urodziny Blood Brothers Poland

Kategoria: Wiadomości Utworzono: czwartek, 09 październik 2008 Wojciech Markos Markiewicz E-mail
Przed hotelem Imperial, Wiedeń 2003 r. Od lewej: Krzysiek, Tomek i MarkosNarodziny Blood Brothers Poland (przed hotelem Imperial, Wiedeń 2003 r., stoją od lewej: Krzysiek, Tomek i Markos)

W 2008 roku świętowaliśmy 5-lecie „Blood Brothers” - Polskiego Fanklubu Bruce Springsteena i The E Street Band. Choć pierwsze skromne spotkanie kilku fanów Bossa miało miejsce w Warszawie przy okazji promocji albumu „The Rising”, to można przyjąć, że fanklub narodził się 25 czerwca 2003 r. w Wiedniu, gdzie na przedostatni europejski koncert „Rising Tour” wybrała się maleńka zorganizowana grupa trzech(!) fanów z Warszawy (Krzysiek Marecki), Krakowa (Tomek Urynowicz) i Łodzi (Wojtek Markos Markiewicz).

Dziś już trudno to ustalić, czy pomysł powołania do życia fanklubu zrodził się w naszych głowach, gdy przez kilka godzin czekaliśmy przed hotelem Imperial na Bruce Springsteena i jego legendarny E Street Band, czy też dopiero po wieczornym koncercie, gdy przed stadionem Ernsta Happela (nie bez pomocy biało-czerwonej flagi) spotkaliśmy się z Robertem Stawińskim z Warszawy.

Nie da się ukryć, że początek był skromny, ale w 2008 roku, blisko pięć lat po tamtym koncercie, na tegoroczny czerwcowy występ Bossa i The E Street Band w Hamburgu, wyczarterowanym autokarem, wyruszyła już blisko 50-osobowa paczka z Blood Brothers…

W każdym razie 9 lipca 2003 r. mieliśmy już zarejestrowaną domenę www.brucespringsteen-fanclub.net oraz skromną stronę internetową. W czwartek 10 lipca - tu posłużymy się cytatem z naszej strony – „o godz. 21.54 otrzymaliśmy pierwsze mailowe zgłoszenie do polskiego fanklubu Bruce Springsteena & The E Street Band. Pierwszą odważną okazała się Ania Smażyk z Pieńska”. W ciągu pierwszych kilku dni naszej obecności w sieci odnotowaliśmy sporo wejść z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Danii i Szwecji. Na dobry początek dostaliśmy też kilka zdjęć Bossa zrobionych przez Christinę Nielsen z Danii.

Pierwsza wzmianka w prasie o naszym fanklubie (wraz z adresem internetowym) ukazała się w magazynowym wydaniu łódzkiego Expressu Ilustrowanego z 18 lipca. Nieco dłużej zajęło nam przebicie się na łamy polskich portali: jako pierwszy, 22 lipca 2003 r. informację o powstaniu fanklubu zamieścił portal Interia. Tego samego dnia naszą "obecność" w sieci odnotował francuski fanklub Tramps Like Us, który zamieścił nasz baner na swojej stronie.

To wszystko wydarzyło się w ciągu pierwszego miesiąca istnienia naszego fanklubu. Od tamtej pory, czasem z przestojami, czasem z gwałtownymi zrywami, Blood Brothers, polski fanklub Bruce Springsteena i The E Street Band rozwija się z roku na rok.

W naszej fanklubowej historii warto wymienić kilka „kamieni milowych”:

  • 25.06.2003 – Ernst Happel Stadium, Wiedeń (Bruce & The E Street Band)

  • 28.06.2005 – ICC, Berlin (Bruce solo + czworo Blood Brothers)

  • 17.05.2006 – Festhalle, Frankfurt (Bruce & TSSB + siedmioro Blood Brothers)

  • 28.11.2007 – Polskie Radio „Trójka” - pierwsza audycja MOSS (Mało Obiektywne Spotkanie Springsteenowe). Gośćmi red. Mariusza Owczarka była reprezentacja Blood Brothers.

  • 13.12.2007 – Koln Arena (Bruce & TESB + ponad 20-osobowa ekipa BB). To był pierwszy koncert, z którego nadaliśmy kilkadziesiąt MMSów, które na bieżąco pojawiały się na naszej stronie www.sprinsgteen.pl

  • 19.06.2008 – Amsterdam – Iza Barczyńska wręczyła Bosswi naszą fanklubową koszulkę. Bruce był zaskoczony, że fani z Polski byli aż na tylu jego koncertach :)

  • 21.06.2008 – HSN Nordbank Arena, Hamburg (Bruce & TESB + niemal 50-osobowa ekipa BB)

  • 3.07.2008 – Nils Lofgren, w rewanżu za urodzinowe życzenia na koncercie w Hamburgu, zamieścił zdjęcie Blood Brothers na swojej stronie internetowej.

  • 19 i 20.07.2008 – Camp Nou, Barcelona (Bruce & TESB + troje Blood Brothers). Strony z naszą MMS-ową relacją okazały się wielkim hitem nie tylko polskiego Internetu. Na dodatek Wojtek Pękała mieszkał w tym samym hotelu co Nils Lofgren, a obaj spotkali się w… hotelowym jaccuzi :)

  • 23/24.09.2008 – Specjalne urodzinowe wydanie MOSS’a – znów z naszym udziałem. Urodziny Bossa uczciliśmy nieco przewrotnie grając piosenki Springsteena w wykonaniu innych artystów. Ale na koniec był też oryginalny Boss: „Blood Brothers”.

Odsłony: 7344