Cisza nocna!? Only the Boss Says When to Pull the Plug

Kat.: Wiadomości Utw.: 18.07.2012 Wojciech Markos Markiewicz E-mail
Bruce i Steve zaczynają koncert w Dublinie... fot: Rene van Diemen/backstreets.com
Bruce i Steve zaczynają koncert w Dublinie... fot: Rene van Diemen/backstreets.com

Bruce Springsteen i The E Street Band kilka razy ośmieszyli nadgorliwych londyńskich urzędasów, którzy zdobyli światowy rozgłos po tym jak wyłączyli dźwięk w finale Hard Rock Calling w Londynie, gdy Boss wraz z Paulem McCartneyem i E Street Band grali Twist And Shout.

Boss wraz z zespołem i gośćmi pokazali jednak klasę i dokończyli utwór z ledwie słyszalnym dla fanów dźwiękiem ze sceny. Ale jak pokazał pierwszy koncert w Dublinie Bruce nie miał zamiaru przejść do porządku dziennego nad „źle pojętą urzędniczą nadgorliwością” jak to określił sam burmistrz Londynu.

Springsteen i Steve odreagowali w Dublinie „londyńskie wyciągnięcie wtyczki” kilka razy. Koncert zaczęli od włączenia prądu (na zdjęciu) po czym dokończyli "Twist and Shout" przerwane w Londynie. W chwilę później zagrali "I Fought the Law," a Bruce rzucił na koniec: "Niech to będzie dla nich nauczką!". Kilka numerów później dorzucili jeszcze  „I'm a Rocker” dla „stróżów ciszy nocnej”. Później pojawił się również gość (ponoć jakiś znajomy Bossa) w mundurze londyńskiego policjanta, żeby przypomnieć Bossowi o ciszy nocnej, na co Bruce postawił na scenie wielki karton od fana z czerwonym napisem: Only the Boss Says When to Pull the Plug.

Pod koniec koncertu znów wrócił temat „wyciągnięcia wtyczki” – na scenę wkroczył delikwent w urzędniczym garniturze zaczął z Bossem i Stevem przepychankę przy wielkim przełącznik obok perkusji Maxa :)) Po czym dla rozbawionych Irlandczyków zagrali "Twist and Shout" i "American Land" :)))

(Na podstawie relacji Caryn Rose i Glenna Radecki'ego dla Backstreets.com)

Odsłony: 2263