Boss i TESB w trasie "Vote for Change"

Kat.: Wiadomości Utw.: 04.08.2004 Wojciech Markos Markiewicz E-mail

Bruce Springsteen wraz z The E Street Band wezmą w październiku udział w części trasy koncertowej pn. "Vote for Change".

Całe przedsięwzięcie rozpocznie się za tydzień i będzie się składało z 34 koncertów w 28 miastach  USA. Bruce Springsteen z zespołem weźmie udział w pięciu koncertach między 1 a 8 października 2004 r. Oprócz Boss'a i The E Street Band wystąpią też R.E.M., Bright Eyes oraz John Fogerty. W innych koncertach trasy "Vote for Change" wezmą udział: Babyface, Jackson Browne, Dave Matthews Band, Death Cab for Cutie, the Dixie Chicks, Ben Harper, Jurassic 5, Keb' Mo', John Mellencamp, My Morning Jacket, Pearl Jam, Bonnie Raitt, James Taylor i wielu innych.

Trasa "Vote for Change" to pomysł grupy artystów, którzy nie zgadzają się z "kierunkiem, w którym zmierzają USA". Artyści podkreślają, że walczą o "otwarty, racjonalny, sprawiedliwy i postępowy rząd", a zbliżające się wybory prezydenckie określają najważniejszymi w ich życiu. Bruce Springsteen powiedział natomiast: "Myślę, że nie mógłbym napisać muzyki, którą napisałem, być na scenie i śpiewać o rzeczach, o których śpiewam przez ponad dwadzieścia pięć lat i teraz nie wziąć udziału w tych właśnie wyborach".

Oto daty i miejsca koncertów Bruce Springsteen'a i The E Street Band: Philadelphia (1.X), Cleveland (2.X), Ann Arbor (3.X). St. Paul (5.X) oraz Orlando (8.X).

Odsłony: 1827