Springsteen i New York Comedy Festival

Kat.: Wiadomości Utw.: 07.11.2008 Wojciech Markos Markiewicz E-mail
Bruce Springsteen (fot. Danny Clinch, 2007 r.)
Bruce Springsteen (fot. Danny Clinch, 2007 r.)

Bruce Springsteen wystąpił 5 listopada 2008 r. w nowojorskim ratuszu, w krótkim trzy-utworowym i dwu-dowcipowym secie, podczas charytatywnego koncertu "Stand Up for Heroes". To już drugi koncert z tego cyklu w tym roku, a dochód przeznaczony jest dla fundacji Bob Woodruff Family Fund wspierającej wojennych weteranów. Bruce zagrał: "The Promised Land", "Thunder Road" (z Patti Scialfą) oraz "The Rising".

Ponieważ występ odbywał się w ramach New York Comedy Festival, Bruce zaserwował słuchaczom dwa dowcipy w przerwach między swoimi piosenkami. Boss żartował, że wszystkie dowcipy jakie zna, to te, które zespół opowiada mu podczas tras koncertowych w autobusie, a te które zaprezentował, są - jak sam przyznał - tak stare, że faktycznie musiał je usłyszeć jeszcze w czasach, gdy z koncertu na koncert jeździł autobusem.

Po występie Springsteena odbyła się aukcja kolejnego Harleya z kolekcji Bossa. Tym razem na scenę Bruce wjechał na maszynie Harley Davidson Dyna Wide Glide z 1994 r. Podobno nim Bruce zdążył zdjąć skórzaną kurtkę, motocykl został już sprzedany za 70 tysięcy dolarów. Pod młotek poszła też gitara, na której Boss grał ten mini koncert. Nabywca zapłacił za nią aż 50 tysięcy dolarów.

 

Odsłony: 2381