Premiera filmu „The Legendary 1979 No Nukes Concerts” jeszcze w tym roku

Kategoria: Wiadomości Utworzono: poniedziałek, 26 lipiec 2021 WMM E-mail

 

No Nukes - Bruce Springsteen & The E Street Band. fot. Richard E. AaronNo Nukes - Bruce Springsteen & The E Street Band. fot. Richard E. Aaron

Jeszcze w tym roku odbędzie się premiera filmu „The Legendary 1979 No Nukes Concerts” Bruce’a Springsteena i The E Street Band.

Film „The Legendary 1979 No Nukes Concerts” Bruce'a Springsteena i The E Street Band wyda Sony Music Entertainment. Film został zmontowany z oryginalnego filmu 16 mm przez długoletniego współpracownika Springsteen, Thoma Zimnego. „The Legendary 1979 No Nukes Concerts” zawiera zremiksowany i zremasterowany dźwięk.

Dwa charytatywne koncerty MUSE (Musicians United for Safe Energy) znane też jako „No Nukes” odbyły się 21 i 22 września 1979 r. w Nowym Jorku, w Madison Square Garden.

21.09.1979 r. Boss i TESB zagrali:

 1. Prove It All Night
 2. Badlands
 3. The Promised Land
 4. The River (premierowe wykonanie)
 5. Sherry Darling
 6. Thunder Road
 7. Jungleland
 8. Rosalita (Come Out Tonight)
 9. Born To Run
 10. Stay (gościnie: Jackson Browne i Rosemary Butler)
 11. Detroit Medley
 12. Rave On

Natomiast setlista z 22.09.1979 r. wyglądała tak:

 1. Prove It All Night
 2. Badlands
 3. The Promised Land
 4. The River
 5. Sherry Darling
 6. Thunder Road
 7. Jungleland
 8. Rosalita (Come Out Tonight)
 9. Born To Run
 10. Stay (gościnie: Jackson Browne, Tom Petty i Rosemary Butler)
 11. Quarter To Three

Jak widać setlisty są bardzo podobne i na razie nie wiadomo, które utwory i z którego dnia ostatecznie znajdą się w filmie. Prawdopodobnie w filmie nie zobaczymy dość przykrej, szczególnie dla Lynn Goldsmith sceny, która miała miejsce podczas drugiego koncertu. Gdy zespół wykonywał „Quarter To Three” Bruce zauważył, że Lynn Goldsmith (wtedy już była dziewczyna Bossa) robi mu zdjęcia. Ponieważ, według Springsteena, umówili się, że nie będzie ich fotografowała, wkurzony Bruce wciągnął ją na scenę, rzucił do mikrofonu: – Moja była dziewczyna!, a następnie wyprowadził ją za kulisy.

Z pewnością będzie to jednak ciekawy film, bo z tamtej epoki dostępnych jest bardzo niewiele sfilmowanych koncertów z udziałem Bruce'a Springsteena i The E Street Band. Będzie to rzadka okazją, aby zobaczyć zespół zaledwie w sześć lat od ich startu.

I jeszcze jedna ciekawostka związana z koncertami „No Nukes”. Archiwalne nagrania z obu setów pojawiły się w 2018 r. na stronie Live Bruce Springsteen. Ale już ich nie ma… Choć być może wrócą, ale już w zremiksowanej i zremasterowanej wersji. Ciekawe, czy jak poprzednio jako całe dwa występy, czy raczej w wersji odpowiadającej filmowi? 

Film „The Legendary 1979 No Nukes Concerts” ukaże się jeszcze w tym roku. Może we wrześniu? ;)

Poniżej plakat filmu dokumentującego koncerty Musicians United for Safe Energy z 1980 r.

 

Odsłony: 523