30 rocznica premiery "Born To Run" - kolekcjonerskie wydanie CD/DVD

Kat.: Wiadomości Utw.: 30.10.2005 Wojciech Markiewicz E-mail

W tym roku przypada 30. rocznica wydania płyty "Born To Run" Bruce'a Springsteena i The E Street Band. Z tej okazji przygotowywana jest specjalna, jubileuszowa reedycja tego legendarnego albumu. Wraz z płytą CD otrzymamy DVD z całym, trwającym nieco ponad dwie godziny, koncertem Bruce'a Springsteena & The E Street Band nakręconym 11. listopada 1975 r. w Hammersmith Odeon w Londynie.

Fragmenty z tego filmu zaprezentował Tom Zimny podczas "Glory Days: A Bruce Springsteen Symposium" odbywającego się w miniony weekend. Fani mogli zobaczyć dwa utwory z tego koncertu: "She's the One" oraz "Quarter to Three". Przypomnijmy, że Tom pracował nad wszystkimi koncertowymi filmami DVD Springsteena: "Live in New York City", "Live in Barcelona", "VH1 Storytellers".

Koncert został nakręcony trzema kamerami na filmie 16. mm. przez Mike'a Appleton'a, do którego na kilka dni przed koncertem zgłosił się ówczesny manager Boss'a Mike Appel. Film przez lata leżał w jakimś schowku, w nieoznaczonych pudełkach i czekał... Materiał trafił w końcu w ręce Tom'a Zimnego, który przez cały rok montował film. Wiele pracy zajęło mu "odświeżanie" filmu klatka po klatce oraz synchronizacja obrazu ze ścieżką audio, którą Bob Clearmountain zmiksował w tradycyjnym stereo oraz w wersji 5.1 surround.

Na płycie DVD znajdzie się jeszcze film dokumentalny Tom'a Zimnego o powstawaniu "Born To Run", na którym m.in. znajdzie się wywiad Bruce'a Springsteena dla BBC.

Jubileuszowe wydanie "Born To Run" powinno ukazać się w okresie przedświątecznym 2005 r. - chyba trudno wymarzyć sobie lepszy prezent pod choinkę od Bossa :)

Odsłony: 2141