Stand Up For Heroes - Bruce Springsteen wspiera Bob Woodruff Foundation

Kat.: Wiadomości Utw.: 03.10.2008 Iza Barczyńska E-mail

Stand Up For Heroes - Bruce Springsteen

W środę, 5 listopada 2008 r. o 20:00 czasu lokalnego, w nowojorskim ratuszu rozpocznie się koncert Stand Up For Heroes, z którego dochód zasili Bob Woodruff Foundation.

Gospodarzem będzie Regis Philbin. Wystąpią m.in. Ricky Gervais, John Pinette, Bruce Springsteen i Patti Scialfa. W rolę prowadzących aukcje wcielą się Whoopi Goldberg i James Niven z domu akukcyjnego Sotheby. W skład tegorocznego komitetu organizacyjnego wchodzą: aktualny prezydent USA George W. Bush wraz z małżonką oraz byli prezydenci George H. W. Bush, James E. Carter i Bill J. Clinton. 

W ubiegłym roku na aukcję wystawiony był m.in. motocykl Harley Davidson z 1991 r. należący do Bruce Springsteena, który po aukcji został osobiście "odpalony" na scenie przez Bossa. Szczęśliwym nabywcą - za 87 tysięcy dolarów - byla żona aktora Robina Williamsa, która chciała tym zakupem sprawić mężowi niespodziankę...

Stand Up For Heroes odbywa się po raz drugi - celem wydarzenia jest wsparcie żołnierzy (zwłaszcza rannych) wracających z frontów i stawiających ponownie czoła codziennej rzeczywistości.

W styczniu 2006 roku, podczas przygotowywania relacji dla stacji ABC News, Bob Woodruff został ciężko ranny w Iraku. Fundacja została utworzona przez rodzinę Woodruffa. Jej celem jest zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa, a zebrane pieniądze przekazywane są dla żołnierzy rannych podczas "akcji".

W 2007 roku bilety na ten wyjątkowy wieczór sprzedały się bardzo szybko.

 

Odsłony: 2150