"The Wrestler" wygrał w Wenecji

Kat.: Wiadomości Utw.: 06.09.2008 Markos E-mail

Bruce Springsteen - The Wrestler

Film "The Wrestler" w reżyserii Darrena Aronofsky'ego wygrał wenecki festiwal.  Jak już informowaliśmy podczas napisów końcowych usłyszeć można nową piosenkę Bruce Springsteena, która nosi taki sam tytuł jak film. 

Podczas konferencji prasowej Arnofsky zapytany o okoliczności, które skłoniły Bossa do napisania i udostępnienia piosenki przyznał,  że duży udział miał w tym Mickey Rourke, który zna się ze Springsteenem już od 80-tych. Według reżysera Rourke pierwszy raz spotkał się z Bossem w słynnym klubie Stone Pony.

Rourke podczas konferencji mówił o wsparciu jakie otrzymał ze strony Bruce'a, gdy w latach 90 załamała się jego kariera filmowa. Aktor wspominał też, że zaraz po tym jak dotarła do niego informacja o śmierci Danny'ego Federici, zadzwonił do Bruce'a ze słowami otuchy. Rourke wyznał, że podczas rozmowy był zakłopotany i nie bardzo widział co powiedzieć... Natomiast latem Bruce zadzwonił do Mickey'a i powiedział mu, że ma piosenkę dla niego. Na zakończenie Rourke powiedział: "Bruce jest wspaniałym człowiekiem, jednym z najlepszych jakich spotkałem i czuję się zaszczycony będąc jego przyjacielem".

Odsłony: 4237